Sanovel’den Stratejik Atamalar

Türk ilaç sektörünün lider şirketlerinden Sanovel, “büyüme” stratejik önceliği doğrultusunda organizasyonunu güçlendirmeye devam ediyor.

20 Aralık 2023 Çarşamba 15:56
Sanovel’den Stratejik Atamalar

Sanovel bu kapsamda güçlü portföy ve markalarını yeni tedavi alanlarıyla birlikte daha da ileriye taşıyacak stratejik atamalar gerçekleştirdi.

900’ü saha ekibi olmak üzere 1.600’ü aşkın çalışanı ile toplumların bir ömür sağlığı için faaliyetlerini sürdüren Sanovel, hayata geçirdiği yeni atamalarla birlikte Merkezi Sinir Sistemi Pazarlama Müdürlüğü, Kardiyometabolik Pazarlama Müdürlüğü ve Kardiyovasküler Pazarlama Müdürlüğü olmak üzere üç kronik alan yapısı oluşturdu ve yeni atamalar gerçekleştirdi. Bu kapsamda Merkezi Sinir Sistemi Kıdemli Ürün Müdürü olarak görev yapan Sezin Kancaal Merkezi Sinir Sistemi Pazarlama Müdürü, Kardiyometabolik 2 Kıdemli Ürün Müdürü olarak görevini sürdüren Sevim Tepe Kardiyometabolik Pazarlama Müdürü, Kardiyovasküler Kıdemli Ürün Müdürü olarak görev yapan Deniz Onurlu Demir Kardiyovasküler Pazarlama Müdürü oldu. Kardiyometabolik 1 Kıdemli Ürün Müdürü olarak görevine devam eden Doğuş Kurt Kardiyometabolik 2 Tanıtım Müdürü, MS Bölge Müdürü olarak çalışmalarını sürdüren Serdar Sözbir ise MS Takım Müdürü olarak atandı.

Sezin Kancaal, Merkezi Sinir Sistemi Pazarlama Müdürü oldu.

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Eczacılık Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan Sezin Kancaal, ilaç sektörüne ilk olarak Ocak 2004 tarihinde Hedef Alliance’ta Bölge Satış Müdürü olarak başladı. 2005-2010 yılları arasında Biofarma İlaç’ta Ürün Müdürü olarak görev alan Kancaal, 2010 yılında Sanovel’deki kariyerine başladı. Sanovel’e Kıdemli Ürün Müdürü olarak katılan Kancaal, Merkezi Sinir Sistemi tedavi alanlarındaki ürün portföyünün pazarlama stratejilerinin kurgulanması ve yönetilmesinde görev aldı. Bugüne kadar Sanovel’de farklı terapötik alanlarda Ürün Müdürlüğü görevini yürüten Kancaal, ağrı, solunum, merkezi sinir sistemi ürün portföylerinde bulunan ürünlerin lansman süreçlerine liderlik etti. 20 yıllık kariyeri boyunca ilaç sektöründe farklı firmalarda önemli görevler üstlenen Sezin Kancaal, Sanovel’de Merkezi Sinir Sistemi Pazarlama Müdürlüğü’ne atandı.

Sevim Tepe, Kardiyometabolik Pazarlama Müdürü oldu.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Biyolojik Bilimler ve Genetik Bölümü’nde lisans eğitimini, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde İşletme yüksek lisans eğitimini tamamlayan Sevim Tepe, 21 yıllık kariyeri boyunca ilaç sektöründe yerli ve global firmalarda önemli görevler üstlendi. İlaç sektörüne 2000 tarihinde Servier İlaç’ta Ürün Tanıtım Uzmanı olarak başlayan Tepe, 2002 yılında Nöroloji ve Onkoloji Ürün Müdürlüğü, 2003 yılında Kardiyoloji ve Nefroloji Ürün Müdürlüğü görevlerini sürdürdü. 2005 – 2007 yıllarında Amerika’da Toledo ve Hahnemann Üniversitelerinde genetik laboratuvar çalışmalarında genetikçi olarak çalışan Sevim Tepe, 2007 yılında Türkiye’ye dönerek Sanofi’de kardiyoloji, nefroloji, kardiyovasküler cerrahi, genel cerrahi, ortopedi gibi birçok terapötik alandaki ürünlerden sorumlu Marka Müdürü olarak görev aldı. 2014 yılında Bilim İlaç’ta, 2017- 2019 yılları arasında Pharmactive İlaç’ta, 2020 – 2021 yıllarında Exeltis İlaç’ta Kıdemli Ürün Müdürü olarak görev alan Tepe, son olarak Nisan- Aralık 2022 tarihinde Genveon’da Kıdemli Ürün Müdürü olarak görev yaptı. Ocak 2023 tarihinde Sanovel’de Kardiyometabolik 2 Kıdemli Ürün Müdürü olarak görev alan Sevim Tepe, diyabet alanındaki ürün portföyünün pazarlama faaliyetlerinin yönetilmesinde görev aldı. Sanovel’in diyabet alanındaki pazarlama stratejilerinin daha da güçlendirilmesine önemli katkılar sağlayan Sevim Tepe, Sanovel’de Kardiyometabolik Pazarlama Müdürlüğü’ne atandı.

Deniz Onurlu Demir, Kardiyovasküler Pazarlama Müdürü oldu.

Süleyman Demirel Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan Deniz Onurlu Demir, Merck Sorono İlaç’ta Ruhsatlandırma Uzmanı olarak çalışmaya başladı. 2009 yılında Jr. Ürün Müdürü olarak görev alan Demir, 2012 yılında Generica İlaç’ta merkezi sinir sistemi ürünlerinden sorumlu Ürün Müdürü olarak görev yaptı. 2013 yılında Avicenna İlaç’ta OTC ürünlerden sorumlu Ürün Müdürü olarak görev alan Demir, 2015 yılında Sanovel’de Kıdemli Ürün Müdürü olarak görevini sürdürdü. Görevi süresince kardiyoloji alanındaki ürün portföyünün pazarlama faaliyetlerinin yönetilmesinde görev alan Demir, Sanovel’in kardiyoloji alanındaki pazarlama stratejilerinin kurgulanmasına önemli katkılar sağladı. 15 yıllık kariyeri boyunca ilaç sektöründe yerli ve global firmalarda önemli görevler üstlenen ve son olarak Sanovel’de Kardiyovasküler Kıdemli Ürün Müdürü olarak görevini sürdüren Deniz Onurlu Demir, Kardiyovasküler Pazarlama Müdürlüğü’ne atandı.

Doğuş Kurt, Kardiyometabolik Tanıtım Müdürü oldu.

Doğuş Kurt, İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü’nde lisans eğitimini, Beykent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Enstitüsü’nde Yönetim ve Organizasyon yüksek lisans eğitimini tamamladı. Aralık 2003 tarihinde Bilim İlaç’a Ürün Tanıtım Uzmanı olarak katılan Doğuş Kurt, 2009 yılında solunum ürünlerinden sorumlu Ürün Müdürü ve 2013 yılında Kıdemli Ürün Müdürü olarak solunum tedavi alanında ilgili saha ekiplerinin pazarlama faaliyetlerinin oluşturulması ve yürütülmesinde görev aldı. 2014 tarihinde Koçak Farma’da onkoloji ürünlerinden sorumlu Kıdemli Ürün Müdürü olarak görev alan Kurt, aynı yıl içerisinde Sanovel’e diyabet alanındaki ürünlerden sorumlu Ürün Müdürü olarak katıldı. Sanovel’in diyabet alanındaki pazarlama stratejilerinin kurgulanması, saha tanıtım faaliyetlerinin satış ve pazarlama sinerjisi oluşturularak saha ekiplerine aktarılması görevlerini üstlenen Kurt, aynı zamanda Türkiye diyabet fikir önderleri ile Sanovel diyabet portföyünün medikal iletişiminin güçlü temellerle inşa edilmesine öncülük etti. Doğuş Kurt Kardiyometabolik 1 Kıdemli Ürün Müdürlüğü görevi ile sorumlu olduğu grubun pazarlama stratejilerini yönetti. Sanovel’in diyabet ürün portföyünü daha da güçlendirmek ve etkinliğini artırmak üzere stratejik hedef olarak belirlediği bu terapötik alan kapsamında gerçekleşen büyüme doğrultusunda mesleki formasyon sürecine katılan yeni yeteneklerin geliştirilmesinde ve yeni ürünlerin lansman sürecinde önemli roller üstlenen Doğuş Kurt, Sanovel’de Kardiyometabolik 2 Tanıtım Müdürü olarak görev yapmaya başladı.

Serdar Sözbir, MS Takım Müdürü oldu.

Kırıkkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nde lisans eğitimini, Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme yüksek lisans eğitimini tamamlayan Serdar Sözbir, ilaç sektörüne 2005 yılında Biofarma İlaç’ta Ürün Tanıtım Uzmanı olarak başladı. 2007 yılında Ürün Müdürü olarak görevine devam eden Sözbir, 2010 yılında Sanovel’de merkezi sinir sistemi tedavi alanından sorumlu Ürün Müdürü olarak görev aldı. 2019 yılında Ali Raif İlaç’ta Kıdemli Ürün Müdürü olarak görev alan Sözbir, 2020 yılında MS Bölge Müdürü olarak Sanovel’e yeniden katıldı. MS (Multipl Skleroz) tedavi alanındaki ürün portföyünün tanıtım ve satış faaliyetlerinin yönetilmesinde görev alan Sözbir, Sanovel’in MS alanındaki tanıtım, satış ve pazarlama stratejilerinin kurgulanması süreçlerine ve Türkiye MS fikir önderleri ile Sanovel MS portföyünün medikal iletişiminin güçlendirilmesine önemli katkılar sağladı. Sanovel MS portföyünün tüm Türkiye genelinde oluşturulan tanıtım, satış, pazarlama faaliyetlerinin planlanması ve hayata geçirilmesinde önemli sorumluluklar alarak 2020 yılından bu yana MS Bölge Müdürlüğü görevini sürdüren Serdar Sözbir MS Takım Müdürlüğü’ne atandı.

Sanovel Hakkında

Türk ilaç sektörünün lider şirketlerinden Sanovel, 1983 yılında Eczacı Erol Toksöz tarafından kuruldu. Güçlü portföyü ve kilit terapötik alanlardaki ürün çeşitliliği ile Sanovel, yılda 227 milyon kutu üretim kapasitesine ve European cGMP (İyi Üretim Uygulamaları) sertifikasına sahiptir. Dünyanın en büyük sağlık otoritesi kabul edilen Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu (FDA) tarafından denetlenerek majör ve kritik bulgu olmadan onay alan ilk ve tek Türk ilaç şirketi olan Sanovel, güçlü Ar-Ge’si ve patent/fikri haklar alanlarındaki yetkinlikleri ve başarılarıyla da sektöründe öne çıkmaktadır. Birçok tedavi alanında pazara ilk eşdeğer ürün sunan şirket olan ve bu sene 40. yaşını kutlayan Sanovel, Türk ilaç endüstrisine ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya ve 1.600’ü aşkın çalışanı ile toplumların bir ömür sağlığı için var gücüyle çalışmaya devam ediyor.

Anahtar Kelimeler:
SanovelIlaç Sektörü
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.