banner12

Biz başkaları gibi halkçı gözüküp, yan gelip yatmayız

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, şehir trafiğini rahatlatacak Bilecik Girişi Köprülü Kavşak ile yıllık toplamda 8 milyon lira tasarruf sağlanacağına dikkati çekti ve “Biz başkaları gibi halkçı gözüküp, yan gelip yatmayız. Türkiye’nin geleceği için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

04 Temmuz 2022 Pazartesi 12:57
Biz başkaları gibi halkçı gözüküp, yan gelip yatmayız

 Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bilecik Girişi Köprülü Kavşak açılışına katıldı. “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak, ülkemizi dünyanın lider ekonomileri arasına yükseltecek, milletimizi hak ettiği yere taşıyacak dev projelerimizi, devlet aklı ve politikalarının sonucu olarak planlıyor, inşa ediyor ve yalnızca Türkiye’mizin değil, dünyanın hizmetine sunuyoruz” diyen Karaismailoğlu, 14 Ağustos 2001’in Türkiye’de değişim, gelişim ve reformun başladığı tarih olduğuna dikkati çekti.

Milletin; Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışı ile hizmet odaklı bir siyasi anlayış ile tanıştığını aktaran Karaismailoğlu, “Türkiye’nin her yerinde son 20 yılda hayata geçen nice dev yatırım ile AK Parti bu yüce milletin gönlüne girdi. Yapılan bütün genel ve yerel seçimler ile referandumlarda milletimizin teveccühüne mazhar oldu ve seçimlerin hepsinden de milletimizin güvenini alarak alnının akıyla birinci parti olarak çıktı. AK Parti ile birlikte; hizmet, yatırım, üretim, ihracat, adalet, kalkınma, istihdam siyaseti benimsendi. Bu uğurda 7/24 esasına göre çalışıyor, doğu–batı demeden Türkiye’nin her bölgesine hizmet götürüyoruz. Marmara, Karadeniz, Ege ve İç Anadolu Bölgeleri’nin önemli bir geçiş noktası Bilecik’te demiryolu ve karayolu yatırımlarımıza ağırlık veriyoruz. Bilecik; Ankara-İstanbul yüksek hızlı tren hattının geçiş güzergahında yer alıyor. Ayrıca, İstanbul’u Antalya’ya bağlayan Kuzey-Güney aksında bulunuyor. Bu nedenle, Bilecik’in karayolu yoğunluğu yüksek hacme sahip. Bilecik’in şehir içi ve şehirlerarası ulaşımını düzenleyen Bozhöyük-Bilecik-Mekece Devlet Yolu’nun Bilecik ayrım noktasında ciddi bir trafik yükü vardı. Bu noktadan günde ortalama 20 bin araç geçiyor” ifadelerini kullandı. 

BİLECİK’E YAPILAN YATIRIMLAR 22.5 MİLYAR LİRAYI AŞTI

Şehir girişinde oluşan yığılmanın önüne geçmek, şehir içi ve şehirlerarası karayolu akışını rahatlatmak için Bilecik Girişi Köprülü Kavşağı’nın tamamlandığını kaydeden Karaismailoğlu, konuşmasına şöyle devam etti;

“Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak, ülke genelindeki tüm ulaşım modlarında yaptığımız reformlardan ve hizmet atağından Bilecik’te payını alıyor. Ulaşım ve Altyapı politikalarımız ışığında; projelerimizi güçlü temellere oturtarak hayata geçiriyoruz. Böylelikle bölgesel kalkınmayı sağlıyor, vatandaşlarımızın refahını yükseltiyoruz. Hükümetlerimiz döneminde, Bilecik’e yaptığımız ulaşım ve erişim yatırımları, 22 milyar 547 milyon lirayı aştı. Son 20 yılda; Bilecik’teki bölünmüş yol uzunluğunu, 7 kattan fazla artırarak 171 kilometreye, bitümlü sıcak kaplamalı yol uzunluğunu 13 kattan fazla artırarak 228 kilometreye çıkardık. Bilecik’i bölünmüş yollarla Bolu, Sakarya, Eskişehir ve Kütahya’ya bağladık. Hükümetlerimiz döneminde; karayolu sektöründe yaptığımız yeni ve etkin atılımlarımız sayesinde Bilecik’in ulaşım ve altyapıda çağ atlamasına vesile olduğumuzu özellikle vurgulamak istiyorum. Bilecik’te, 135 kilometre tek yol yapım ve iyileştirmesi de gerçekleştirdik. Toplam uzunluğu 6 bin 524 metreyi bulan 2 adet çift tüp tünel yaptık. Bilecik il genelinde yapımı devam eden 5 önemli karayolu yatırımımızın toplam proje bedeli 703 milyon liraya aşmaktadır.”

ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM KOLAYLAŞACAK, CAN VE MAL GÜVENLİĞİ ARTACAK

Bilecik Girişi Köprülü Kavşağı ile Bilecik şehir merkezine ulaşımın kolaylaşacağına, can ve mal güvenliğinin artacağını belirten Karaismailoğlu, hızlı, konforlu ve emniyetli bir geçiş sağlanacağını söyledi. Şehirlerarası trafiği de kesintisiz şekilde sağlayan Köprülü Kavşağın, özellikle yaz aylarında ve bayram tatillerindeki trafiği rahatlatacağını vurgulayan Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, “Bilecik Girişi Köprülü Kavşağı’nın hizmete girmesiyle, yıllık olarak; zamandan 7 milyon lira, akaryakıttan 1 milyon lira olmak üzere toplamda 8 milyon lira tasarruf sağlayacağız. Aynı zamanda, karbon salınımı 192 ton azalacak. Projemiz; 1 adet, 2x 117 metre uzunluğunda kavşak köprüsü, 2 adet, 2x79 metre uzunluğunda köprü ile birlikte, kavşak yolları ve bağlantı yollarından oluşmaktadır. Köprülü Kavşak, 1.900 metre tek yol ve 1.800 metre de bölünmüş yoldan oluşmaktadır” diye konuştu.

HİZMET HAMLELERİMİZDE, GÜNÜBİRLİK TARTIŞMALARA HİÇ GİRMEDİK

Son 20 yıllık AK Parti hükümetleri döneminde, Türkiye’de sağlanan istikrar ve güven ortamında tüm ulaşım modlarıyla, Türkiye’nin her bir noktasına ulaşımın rahat, güvenli ve ekonomik hale getirildiğini dile getiren Karaismailoğlu, “Halkımızın gönlüne giden yolları; dağları tünellerle, derin vadileri viyadüklerle geçtik. Şehirlerimize transit geçişlerle nefes aldırdık. Biz, hizmet ve eser siyasetimizle, halkımıza hizmeti ‘Hak’ka’ hizmet olarak gördük. Hizmet hamlelerimizde, günübirlik tartışmalara hiç girmedik. Bizim yapacak daha çok işimiz, kat edecek daha fazla yolumuz var. Bugüne dek hayata geçirdiğimiz her yatırımın, her projenin ülkemizin aydınlık geleceğine saçtığımız tohumlar olduğunun bilinciyle hareket ettik. Son 20 yıl içerisinde ülkemizin ulaşım ve iletişim altyapısına 183 milyar dolar yatırım gerçekleştirdik. Bu sayede; milli gelire 520 milyar dolar, üretime 1 trilyon 79 milyar dolar ve istihdama 18 milyon kişi katkı sağladık. Ülkemizin dört bir yanında, 4 binin üzerinde şantiyelerimizde, yüz binlerce çalışanla gece gündüz demeden, kar kış demeden Türkiye’nin ulaşım ve iletişim altyapısını güçlendiriyoruz. Bölünmüş yol uzunluğumuzu 6 bin kilometrelerden 28 bin 664 kilometreye çıkardık. Otoyol ağımızı 3 bin 633 kilometreye yükselttik. Ülkemizi Avrupa’nın 6’ncı, dünyanın 8’inci Yüksek Hızlı Tren işletmecisi yaptık. 1432 kilometre Hızlı Tren hattı, inşa ettik. Konvansiyonel hat uzunluğumuzu 11 bin 590 kilometreye yükselttik. Toplam demiryolu ağımızı, 13 bin 22 kilometreye çıkardık. 26 olan havalimanı sayımızı 57’ye yükselttik. Dış hat uçuşlarımızı 129 ülkede 338 noktaya çıkartarak hava yoluyla dünyada en çok destinasyona uçan ülke olduk. 2002 yılında 149 olan liman sayımızı 217’ye, 37 olan tersane sayımız 84’e çıkardık. Bakın, 20 yıl önce; ‘ülkemizin dört bir yanı bölünmüş yollarla donatılacak, insanımız yüksek hızlı trenler ile seyahat edecek. İstanbul Boğazı’nın altından tüp geçitler ile trenler, metrolar, arabalar geçecek, havayolu halkın yolu olacak, 7’den 70’e herkes hızlı internet kullanacak’ dediğimizde; bazıları bizlere inanmamış hatta akıllarınca dalga geçmeye çalışmışlardı. Ama bugün bu dediklerimizin hepsini gerçekleştirdik. Yetinmedik, milli yüksek hızlı tren yapacağız dedik, yerli uydularımızı uzaya göndereceğiz dedik. Yerli uçak yapacağız dedik. Kanal İstanbul’u hayata geçireceğiz dedik. Allah’a şükürler olsun verdiğimiz önceki sözleri nasıl ki gerçekleştirdiysek, bunları da öyle hayata geçireceğiz” değerlendirmesinde bulundu. 

BİZ BAŞKALARI GİBİ HALKÇI GÖZÜKÜP, YAN GELİP YATMAYIZ

Haziran ayında dış ticaret ihracatında Türkiye tarihinin en yüksek aylık ihracat rekorunun kırıldığının altını çizen Karaismailoğlu, Haziran’da ihracat geçen yılın aynı ayına göre yüzde 18,5 artışla 23,4 milyar dolar olduğunu söyledi. Yılın ilk 6 ayında ise toplamda 126 milyar dolar ihracat gerçekleştirildiğini aktaran Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, 2002 yılında 36,1 milyar dolar olan ihracatın daha yılın ilk 6 ayında neredeyse 4’e katlandığını ifade etti. 

“Bizler her gün milletimiz için yeni projelerin yeni hizmetlerin peşinde koşarken muhalefet yalanlarına devam ediyor. Onlar varsın yalanlarına devam etsin” diyen Karaismailoğlu, hizmet etmekten geri durmayacaklarını, bayrağı en yukarıda dalgalandırmaya devam edeceklerini belirtti. Halkın ihtiyaçlarının iyi tespit edilmesi ve halkın isteklerinin ön planda tutulması gerektiğinin altını çizen Karaismailoğlu, “Biz başkaları gibi halkçı gözüküp, yan gelip yatmayız. Türkiye’nin geleceği için var gücümüzle çalışıyoruz. Muhalefet belediyelerinin yönettikleri iller, ilçelerin hali ortada! İnşallah düzelirler diye bekliyoruz. Projeleri, istihdamları yok ama bolca laf var. Biz onlar gibi olmadık, olmayacağız. AK Parti’de ideolojiye değil insana hizmet var” şeklinde konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.